Archiwum wydarzeń: Zajęcia dodatkowe

Zapraszamy na pierwszy wyjazd realizowany w ramach innowacji „Dobra Sztuka”.

Zapraszamy na pierwszy wyjazd realizowany w ramach innowacji „Dobra Sztuka”. Do udziału zaproszeni są uczniowie klas VI-VII oraz odziałów gimnazjalnych SP nr 4 w Pszczynie.
W programie zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie zobaczymy tymczasową wystawę „Dziedzictwo” oraz słynne dzieło mistrza Leonarda – „Dama z łasiczką” oraz wystawy „Sztuka w Sztuce” w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Prócz tego spacer po jesiennym Krakowie, mnóstwto śmiechu, dobra ekipa i perspektywa twórczej soboty z dala od tygodniowej rutyny!

Doradca zawodowy zaprasza!

Witam wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w nowym roku szkolnym 2017/2018! Życzę wszystkim, aby ten rok spełnił Wasze oczekiwania, byście zdobywali z chęcią i entuzjazmem nową wiedzę. Pragnę przypomnieć, że mój gabinet stoi zawsze dla Was otworem, więc nie wahajcie się do niego zaglądać. Służę radą, pomocą i wsparciem! Nie zatrzymujcie się w  poszukiwaniu swojego miejsca w dorosłym świecie. Czas ucieka nieubłaganie, dlatego warto już na wczesnym etapie edukacyjnym zacząć myśleć o przyszłości. Już dziś zaplanuj swoją karierę!

Byłyśmy na Pikniku Rodzin Zastępczych

W upalne wtorkowe popołudnie 20 czerwca kilka uczennic naszego gimnazjum pomagało przy Pikniku Rodzin Zastępczych. Jest to coroczna impreza promująca ideę rodzicielstwa zastępczego w powiecie pszczyńskim, odbywająca się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Pszczynie.

Dzień Dziecka w Ochronce

Tradycją stało się  coroczne przygotowanie zajęć z okazji Dnia Dziecka przez uczennice naszego gimnazjum działające w Szkolnym Kole Wolontariackim dla podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej im. Brata Alberta, zwanej popularnie „Ochronką”. Zarazem było to podsumowanie cyklu całorocznych, comiesięcznych spotkań z podopiecznymi tej instytucji.

Wolontariat podczas Jubileuszu 150-lecia Domu Pomocy Społecznej

W niedzielę 11 czerwca uczennice działające w szkolnym wolontariacie przez cały dzień wspomagały dzień otwarty w ramach uroczystości Jubileuszu 150-lecia posługi sióstr Boromeuszek, który odbył się w pszczyńskim Domu Pomocy Społecznej.

Wiktoria Ziebura i Natalia Rachańska laureatkami konkursu kulinarnego!

29 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie odbył się I Powiatowy Konkurs Kulinarny pt. „Pan naleśnik w roli głównej”. Nasze gimnazjum reprezentowało aż 14 uczniów! Tematem przewodnim konkursu było wykorzystanie ciasta naleśnikowego w różnej formie. Liczyła się kreatywność, estetyka i oczywiście smak!

Jak drukować w 3D? – warsztaty

Zainteresowani uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach „Jak drukować w 3D?” , podczas których uczniowie projektują, drukują i obrabiają swoje modele w 3D.

MIEJSCE: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski w Katowicach plakat_Unibot_Warsztaty_Druk 3D dla uczniów_Uniwersytet Śląski

Wielka powtórka przed egzaminem

W  piątkowe popołudnie 24 marca w naszej szkole odbyła się wielka powtórka przed egzaminem gimnazjalnym z historii i wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia miały charakter utrwalająco – systematyzujący wiedzę i skierowane były dla wszystkich chętnych trzecioklasistów, którym zależy na wysokim wyniku egzaminu.

Z wizytą w ośrodku Fundacji Zwierzęca Arkadia

Uczennice klasy IIb były inicjatorkami akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Zwierzęca Arkadia z Jankowic. Duży odzew naszych uczniów sprawił, że zebrano kilkadziesiąt kilogramów kaszy, makaronu, ryżu, ponadto kilka worków karmy i sporo środków czystości. Zebrane artykuły zawiezione zostały do ośrodka mieszczącego się w Grzawie.

Lepimy dla Kulejących Aniołów

Uczennice skupione przy Szkolnym Kole Wolontariackim, regularnie co czwartek wyjeżdżają z psychologiem szkolnym na zajęcia ceramiczne na Świetlicę Terapeutyczną Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.