Archiwum wydarzeń: Konkursy

Podsumowanie konkursów. Prosimy o głosy!

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zdolności, artystyczne upodobania i wykazać się kreatywnością poprzez udział w przeróżnych konkursach plastycznych.  Oto ich wyniki w drugim semestrze:

Nasi kucharze i fryzjerki znowu górą!

19 maja b.r. odbyła się kolejna, czwarta już edycja Powiatowego Konkursu Kulinarnego i Fryzjerskiego, które organizował Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach- Dziedzicach.  Nasze gimnazjum reprezentowali: Barbara Pękała w zespole z Bartłomiejem Pękałą ( konkurs kulinarny „Fantazje na temat makaronów”), Magdalena Moroń z modelką Martyną Skrzypczyk, Sabina Jaromin z Weroniką Bryłą oraz Weronika Mandla z Darią Krzosą w roli modelki (konkurs fryzjerski „Romantyczne inspiracje- upięcia, warkocze, plecionki…”). Wszyscy uczestnicy z PG4 zaprezentowali swoje talenty i umiejętności, które również zostały docenione przez profesjonalne jury.

Wiktoria Ziebura i Natalia Rachańska laureatkami konkursu kulinarnego!

29 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie odbył się I Powiatowy Konkurs Kulinarny pt. „Pan naleśnik w roli głównej”. Nasze gimnazjum reprezentowało aż 14 uczniów! Tematem przewodnim konkursu było wykorzystanie ciasta naleśnikowego w różnej formie. Liczyła się kreatywność, estetyka i oczywiście smak!

Mikołaj Ślifirski finalistą wojewódzkiego konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

7 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, organizowanego od 8 lat przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską, w którym nasz uczeń Mikołaj Ślifirski pod opieką p. Krzysztofa Spyry uzyskał wyróżnienie.

Projekt edukacyjny „WIOSNA, WIOSNA, ACH, TO TY!”

W dniu 28 marca odbył się projekt edukacyjny naszej klasy 1a pt. „Wiosna, wiosna, ach, to ty!”. W każdej klasie wytypowano kandydatów do konkursów: Miss Wiosny i najsilniejszy Bodyguard.

MAM TALENT!

W marcu, w Sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, odbył się V Powiatowy Mam Talent. Zobaczyliśmy 13 wspaniałych występów wnikliwie ocenianych przez jury. Wśród nich trzech przedstawicieli naszego gimnazjum.

Uwaga! Konkurs mechaniczny!

Jesteś zainteresowany (a) nauką w zawodzie mechanika? Interesuje Cię tematyka związana z mechaniką, elektromechaniką, mechatroniką, projektowaniem, konstruowaniem, budową, eksploatacją i naprawą maszyn, urządzeń i mechanizmów? Nie czekaj, tylko zgłoś swój udział w konkursie dla gimnazjalistów, który organizuje Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach – Dziedzicach! Zgłoszenia przyjmuje p. doradca zawodowy do dnia 14 kwietnia 2017 r.

Sukces naszej Magdy w konkursie fryzjerskim!

Tegoroczny V Powiatowy Konkurs Fryzjerski, którego organizatorem jest Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. J. Bema w Pszczynie odbył się pod hasłem: „Bajkowy Świat Disneya”. Nasze gimnazjum reprezentowało aż 5 uczestniczek: Grażyna Szczygieł, Sabina Jaromin, Sonia Stanclik, Weronika Mandla oraz Magdalena Moroń.

Konkurs kulinarny „Pan naleśnik w roli głównej”

 

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie zaprasza wszystkich chętnych uczniów gimnazjum do udziału w konkursie kulinarnym „Pan naleśnik w roli głównej”. Dwuosobowe zespoły zapraszamy 30 marca b.r. do naszych pracowni, gdzie pod okiem profesjonalnego jury będzie oceniane danie konkursowe. Zapisy tylko do 10 marca! Szczegóły dotyczące konkursu w poniższym linku z regulaminem oraz na plakatach w szkole i u doradcy zawodowego pani Anny Kantorowskiej.

 

Regulamin konkursu kulinarnego Pan nalesnik w roli głównej

Za nami szkolny maraton historyczny

W miniony piątek 3 lutego w naszej szkole odbył się kolejny maraton historyczny adresowany do wszystkich uczniów. W szranki stanęło 12 uczniów klas pierwszych. Tym razem zadania oscylowały wokół organizacji międzynarodowych takich jak UE, NATO czy ONZ. Przez 4 godziny zegarowe uczestnicy zmagali się z przeróżnymi zadaniami. Musieli np. rozpoznać  flagi państw członkowskich, dopasować polityka do kraju czy zabytek do stolicy.