Archiwum wydarzeń: Doradztwo Zawodowe

Doradca zawodowy zaprasza!

Witam wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w nowym roku szkolnym 2017/2018! Życzę wszystkim, aby ten rok spełnił Wasze oczekiwania, byście zdobywali z chęcią i entuzjazmem nową wiedzę. Pragnę przypomnieć, że mój gabinet stoi zawsze dla Was otworem, więc nie wahajcie się do niego zaglądać. Służę radą, pomocą i wsparciem! Nie zatrzymujcie się w  poszukiwaniu swojego miejsca w dorosłym świecie. Czas ucieka nieubłaganie, dlatego warto już na wczesnym etapie edukacyjnym zacząć myśleć o przyszłości. Już dziś zaplanuj swoją karierę!

Nasi kucharze i fryzjerki znowu górą!

19 maja b.r. odbyła się kolejna, czwarta już edycja Powiatowego Konkursu Kulinarnego i Fryzjerskiego, które organizował Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach- Dziedzicach.  Nasze gimnazjum reprezentowali: Barbara Pękała w zespole z Bartłomiejem Pękałą ( konkurs kulinarny „Fantazje na temat makaronów”), Magdalena Moroń z modelką Martyną Skrzypczyk, Sabina Jaromin z Weroniką Bryłą oraz Weronika Mandla z Darią Krzosą w roli modelki (konkurs fryzjerski „Romantyczne inspiracje- upięcia, warkocze, plecionki…”). Wszyscy uczestnicy z PG4 zaprezentowali swoje talenty i umiejętności, które również zostały docenione przez profesjonalne jury.

Z wizytą na komendzie policji…

W czwartek 11 maja nasi uczniowie mogli zweryfikować swoje plany edukacyjno- zawodowe związane z pracą w służbach mundurowych podczas wyjścia na komendę policji. Starszy sierżant pan Szymon Czysz w interesujący sposób przedstawił uczniom ścieżkę kariery w służbie, zakres obowiązków i zarobki. Gimnazjaliści mogli samodzielnie dokonać pomiaru alkomatem oraz wypełnić specjalne druki, które w przypadku każdej kolizji lub wypadku drogowego uzupełniają funkcjonariusze.

Prezentacja szkół ponadgimnazjalnych już w najbliższy wtorek!

We wtorek 25 kwietnia odbędzie się w naszej szkole prezentacja szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele sześciu szkół z naszego powiatu i Czechowic – Dziedzic przekażą gimnazjalistom niezbędne informacje dotyczące kształcenia po gimnazjum.

Wiktoria Ziebura i Natalia Rachańska laureatkami konkursu kulinarnego!

29 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie odbył się I Powiatowy Konkurs Kulinarny pt. „Pan naleśnik w roli głównej”. Nasze gimnazjum reprezentowało aż 14 uczniów! Tematem przewodnim konkursu było wykorzystanie ciasta naleśnikowego w różnej formie. Liczyła się kreatywność, estetyka i oczywiście smak!

Uwaga! Konkurs mechaniczny!

Jesteś zainteresowany (a) nauką w zawodzie mechanika? Interesuje Cię tematyka związana z mechaniką, elektromechaniką, mechatroniką, projektowaniem, konstruowaniem, budową, eksploatacją i naprawą maszyn, urządzeń i mechanizmów? Nie czekaj, tylko zgłoś swój udział w konkursie dla gimnazjalistów, który organizuje Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach – Dziedzicach! Zgłoszenia przyjmuje p. doradca zawodowy do dnia 14 kwietnia 2017 r.

Sukces naszej Magdy w konkursie fryzjerskim!

Tegoroczny V Powiatowy Konkurs Fryzjerski, którego organizatorem jest Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. J. Bema w Pszczynie odbył się pod hasłem: „Bajkowy Świat Disneya”. Nasze gimnazjum reprezentowało aż 5 uczestniczek: Grażyna Szczygieł, Sabina Jaromin, Sonia Stanclik, Weronika Mandla oraz Magdalena Moroń.

Konkurs kulinarny „Pan naleśnik w roli głównej”

 

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie zaprasza wszystkich chętnych uczniów gimnazjum do udziału w konkursie kulinarnym „Pan naleśnik w roli głównej”. Dwuosobowe zespoły zapraszamy 30 marca b.r. do naszych pracowni, gdzie pod okiem profesjonalnego jury będzie oceniane danie konkursowe. Zapisy tylko do 10 marca! Szczegóły dotyczące konkursu w poniższym linku z regulaminem oraz na plakatach w szkole i u doradcy zawodowego pani Anny Kantorowskiej.

 

Regulamin konkursu kulinarnego Pan nalesnik w roli głównej

Zwiedziliśmy zakład pracy!

045314_500

Dzięki uprzejmości  mamy naszego ucznia, tuż przed feriami mogliśmy wziąć udział w wycieczce do Zakładów Mięsnych pana Henryka Kani w Goczałkowicach- Zdroju.

Wyjście do zakładu pracy

W czwartek 12 stycznia 2017 r. istnieje możliwość wyjścia do jednego z największych zakładów pracy w okolicy. Chętni uczniowie proszeni są o pobranie zgody rodziców u doradcy zawodowego i dostarczenie jej najpóźniej do wtorku 10 stycznia. Wycieczka będzie miała charakter zawodoznawczy. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!