Archiwum wydarzeń: Wycieczki

Zapraszamy na pierwszy wyjazd realizowany w ramach innowacji „Dobra Sztuka”.

Zapraszamy na pierwszy wyjazd realizowany w ramach innowacji „Dobra Sztuka”. Do udziału zaproszeni są uczniowie klas VI-VII oraz odziałów gimnazjalnych SP nr 4 w Pszczynie.
W programie zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie zobaczymy tymczasową wystawę „Dziedzictwo” oraz słynne dzieło mistrza Leonarda – „Dama z łasiczką” oraz wystawy „Sztuka w Sztuce” w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Prócz tego spacer po jesiennym Krakowie, mnóstwto śmiechu, dobra ekipa i perspektywa twórczej soboty z dala od tygodniowej rutyny!

Z wizytą na komendzie policji…

W czwartek 11 maja nasi uczniowie mogli zweryfikować swoje plany edukacyjno- zawodowe związane z pracą w służbach mundurowych podczas wyjścia na komendę policji. Starszy sierżant pan Szymon Czysz w interesujący sposób przedstawił uczniom ścieżkę kariery w służbie, zakres obowiązków i zarobki. Gimnazjaliści mogli samodzielnie dokonać pomiaru alkomatem oraz wypełnić specjalne druki, które w przypadku każdej kolizji lub wypadku drogowego uzupełniają funkcjonariusze.

Śladami historii czyli Dominika, Mikołaj i spółka na krakowskim szlaku

Dnia 8.03.2017r. (środa) o godzinie 8 rano spod Publicznego Gimnazjum numer 4 w Pszczynie pod opieką Pani E. Szuster i Pana K. Spyry wyjechaliśmy 16 -osobową grupą na wycieczkę do Krakowa.

Uwaga planowany jest wyjazd do Krakowa!!!

W marcu nauczyciele historii planują zorganizować wyjazd edukacyjny do Krakowa. W czasie całodniowego pobytu, w tym historycznym mieście, chcemy odwiedzić nowo otwarte Muzeum – Kacia Nora, w którym poznamy tajnik pracy średniowiecznego kata i narzędzia tortur.

Zwiedziliśmy zakład pracy!

045314_500

Dzięki uprzejmości  mamy naszego ucznia, tuż przed feriami mogliśmy wziąć udział w wycieczce do Zakładów Mięsnych pana Henryka Kani w Goczałkowicach- Zdroju.

Wyjście do zakładu pracy

W czwartek 12 stycznia 2017 r. istnieje możliwość wyjścia do jednego z największych zakładów pracy w okolicy. Chętni uczniowie proszeni są o pobranie zgody rodziców u doradcy zawodowego i dostarczenie jej najpóźniej do wtorku 10 stycznia. Wycieczka będzie miała charakter zawodoznawczy. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Z wizytą w Krakowie

9 czerwca uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. W planie wyjazdu było m.in. zwiedzanie Muzeum Emalii Oskara Schindlera oraz spektakl Moliera „Chory z urojenia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Konkurs „Moja Przygoda w Muzeum”

W kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej, XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Ponadto w tym roku uczestnictwo w konkursie dodatkowo stanowi formę uczczenia jubileuszu 70-lecia istnienia Muzeum Zamkowego.

Wycieczka do Londynu i południowej Anglii

Po sukcesie pierwszej wycieczki do Londynu organizowana będzie kolejna – w ostatnim tygodniu września. Liczba miejsc ograniczona. Wycieczka połączona z warsztatami językowymi skierowana jest do uczniów obecnych klas pierwszych i drugich. Zgłoszenia do końca kwietnia przyjmuje pani Alicja Paszek-Czubczyńska. Zapraszamy do zapoznania się z programem w załączniku Londyn 2016.

 

Relacja z wyjazdu edukacyjnego do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

31 marca udaliśmy się do Muzeum Śląskiego w Katowicach pod opieką p. Beaty Bąk-Ścierskiej, p. Eweliny Szuster oraz p. Krzysztofa Spyry. W muzeum obejrzeliśmy kilka wystaw : Galerię plastyki nieprofesjonalnej, Galerię sztuki polskiej 1800-1945, Galerię sztuki polskiej po 1945 roku, Laboratorium przestrzeni teatralnych i Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów.