Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów

Tradycją Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Pszczynie jest uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji szkoły i swoich wychowawców składają ślubowanie. Od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.
Każdego roku do naszego gimnazjum trafiają absolwenci pięciu szkół podstawowych. To oni przez najbliższe trzy lata tworzyć będą wizerunek naszego gimnazjum, biorąc aktywny udział w jego życiu, licznych konkursach i zawodach sportowych. Wszystko zaczyna się właśnie od uroczystej imprezy –ŚLUBOWANIA.
Po części oficjalnej tej wyjątkowej dla kl. I uroczystości nastąpiła część artystyczna, podczas której uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowane wcześniej plastyczne wizualizacje wizerunku gimnazjalisty, omawiając je szczegółowo. Oprócz tego podziwialiśmy talenty muzyczne, taneczne, a nawet poetyckie naszych pierwszaków.
Na zakończenie na pamiątkę wszystkim nowo zaprzysiężonym uczniom klas pierwszych wychowawcy wręczyli certyfikaty, które potwierdzają, iż 7 października 2014 r. odbyła się ta podniosła uroczystość.