Za nami szkolny maraton historyczny

W miniony piątek 3 lutego w naszej szkole odbył się kolejny maraton historyczny adresowany do wszystkich uczniów. W szranki stanęło 12 uczniów klas pierwszych. Tym razem zadania oscylowały wokół organizacji międzynarodowych takich jak UE, NATO czy ONZ. Przez 4 godziny zegarowe uczestnicy zmagali się z przeróżnymi zadaniami. Musieli np. rozpoznać  flagi państw członkowskich, dopasować polityka do kraju czy zabytek do stolicy. Niemało trudu sprawiło uczniom rozpoznanie w jakim języku napisano zdanie: myślę więc jestem czy próba odpowiedzi na pytanie: powiedz mi co jesz, a powiem ci kim jesteś. Po skrupulatnym podliczeniu wyników, po raz pierwszy mamy aż dwóch zwycięzców. Są to Amelia Suwała i Damian Gruszka, którzy zdobyli po 157 pkt. Zwycięzcom gratulujemy!!! Pozostałych uczniów zapraszamy do wspólnej nauki poprzez zabawę już za rok.