Śladami historii czyli Dominika, Mikołaj i spółka na krakowskim szlaku

Dnia 8.03.2017r. (środa) o godzinie 8 rano spod Publicznego Gimnazjum numer 4 w Pszczynie pod opieką Pani E. Szuster i Pana K. Spyry wyjechaliśmy 16 -osobową grupą na wycieczkę do Krakowa. Około godz.10.00 byliśmy na miejscu. Pierwszym obiektem zwiedzanym przez nas była „Kacia Nora” znajdująca się przy Rynku Głównym. Tam mieliśmy okazję zobaczyć ponad 100 narzędzi tortur, które niegdyś były  używane np. widelec heretyka lub dziewicę norymberską.

Po wyjściu z Kaciej Nory udaliśmy się do Żydowskiego Muzeum „Galicja”. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach na temat judaizmu i życia Żydów. Dalsza część wyjazdu również miała związek z kulturą żydowską: odwiedziliśmy kirkut i synagogę Remuh znajdujące się na krakowskim Kazimierzu, który zaprezentował nam Pan Krzysztof Spyra.

W drodze powrotnej znaleźliśmy czas, by wejść do dużej księgarni znajdującej się przy ulicy Grodzkiej. Cała podroż minęła bezpiecznie i niestety bardzo szybko. Jesteśmy pewni, że w następnej wycieczce również weźmiemy udział, ponieważ była naprawdę udana i dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy.

 

Dominika Panic

Mikołaj Ślifirski