Uwaga! Konkurs mechaniczny!

Jesteś zainteresowany (a) nauką w zawodzie mechanika? Interesuje Cię tematyka związana z mechaniką, elektromechaniką, mechatroniką, projektowaniem, konstruowaniem, budową, eksploatacją i naprawą maszyn, urządzeń i mechanizmów? Nie czekaj, tylko zgłoś swój udział w konkursie dla gimnazjalistów, który organizuje Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach – Dziedzicach! Zgłoszenia przyjmuje p. doradca zawodowy do dnia 14 kwietnia 2017 r.

I Powiatowy konkurs techniczny szkół gimnazjalnych

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych

w Czechowicach – Dziedzicach

zaprasza do udziału w konkursie  mechanicznym dwuosobowe zespoły uczniów klas III gimnazjum

Tegoroczny konkurs jest organizowany pod hasłem

„Pompa- serce hydrauliki”

Konkurs odbędzie się w dniu 28.04.2017r. w budynku ZSTiL ul. Traugutta 11

Zadanie konkursowe:

Wykonanie prac montażowych zespołu hydraulicznego

Zgłoszenia uczestników konkursu są przyjmowane do 14 kwietnia 2017r.

( u doradców zawodowych w macierzystej szkole )

Serdecznie zapraszamy!!!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

Informacje n/t konkursu mechanicznego

Pompa- serce hydrauliki”

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Technicznych i Licealnych

w Czechowicach – Dziedzicach.

1. Konkurs odbędzie się 28.04. 2017 r. w ZSTiL. Zbiórka o godz. 9:00 w budynku ZSTiL
  2. Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy gimnazjalistów klas III.
  3. Każdy zespół składający się z 2 osób będzie musiał w czasie 60 minut wykonać montaż urządzenia związanego z tytułem konkursu oraz wypełnić test jednokrotnego wyboru związany tematycznie z zakresem wykonywanych prac.

Przy ocenie efektów końcowych komisja konkursowa będzie się kierować następującymi kryteriami:

– ogólne cechy zmontowanego elementu,

– prawidłowość wykonywanych prac (poprawna kolejność itp.),

– przebieg prac na stanowisku- porządek i organizacja,

– prawidłowe użycie narzędzi montażowych,

– prawidłowość odpowiedzi wypełnionego testu.

Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a laureaci  atrakcyjne nagrody rzeczowe.

1. Uczestnicy konkursu będą mieli do dyspozycji stanowiska wyposażone w niezbędne do wykonania zadania narzędzia.
  2. Organizator konkursu zapewnia wszystkim zespołom różne rodzaje elementów hydrauliki siłowej na których uczniowie będą pracować.
  3. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie wygodnego obuwia zamiennego zabezpieczającego palce przed upadkiem cięższych elementów oraz stroju roboczego – ubranie, które można bez żalu pobrudzić np. smarem. Środki czystości zapewnia organizator – mydło w płynie, pasta bhp do mycia rąk – wynika to z dbałości o higieniczne i bezpieczne warunki pracy.

Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej do 14 kwietnia 2017r. u swojego doradcy zawodowego w szkole.