Projekt edukacyjny „WIOSNA, WIOSNA, ACH, TO TY!”

W dniu 28 marca odbył się projekt edukacyjny naszej klasy 1a pt. „Wiosna, wiosna, ach, to ty!”. W każdej klasie wytypowano kandydatów do konkursów: Miss Wiosny i najsilniejszy Bodyguard.

Na parterze szkoły odbył się kiermasz sałatek owocowych, lemoniady oraz prężnie działające studio z malowaniem twarzy. W tym dniu, uczniowie posiadający wiosenne elementy ubioru, zwolnieni byli z odpowiedzi ustnej na wszystkich lekcjach.

Uczniowie ubiegający się o tytuł Miss Wiosny zaprezentowali się we wszystkich klasach. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos, ale na kandydata z innej klasy. Kandydata, gdyż nie tylko dziewczyny były wytypowane do konkursu. Trzech odważnych mężczyzn udało się świetnie ucharakteryzować – i gdyby nie te nieogolone nogi… I to właśnie jeden z nich zmiażdżył konkurencję zdobywając 99 głosów – Roland Cieciura z klasy 1b. Prezentacja i głosowanie odbywało się przy dźwiękach gitary z chórkiem uczniów naszej klasy.

W drugim konkursie mężczyźni prężyli swe mięśnie. Wszystkich przeciwników zdołał pokonać nasz najsilniejszy szkolny Bodyguard – Mateusz Kasza z klasy 3e. Zwycięzcy konkursów otrzymają upominki dla całej klasy.

W sali nr 34 przygotowaliśmy tzw. „fotobudkę” z różnymi gadżetami, w której każdy chętny mógł zrobić sobie zabawne zdjęcie. Z fotobudki korzystać można do połowy miesiąca kwietnia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i pomoc w organizacji naszego projektu. To był wspaniały dzień – kolorowy, kreatywny i radosny!

Zwycięzcom: Miss Wiosny Rolandinii i Bodyguardowi Mateuszowi serdecznie gratulujemy pomysłowości, oryginalności, siły i wytrwałości.

Tekst: P. Bryła, P. Chudek, M. Szweda

Zdjęcia: N. Malarek, A. Waleczek, M. Szweda