Z wizytą na komendzie policji…

W czwartek 11 maja nasi uczniowie mogli zweryfikować swoje plany edukacyjno- zawodowe związane z pracą w służbach mundurowych podczas wyjścia na komendę policji. Starszy sierżant pan Szymon Czysz w interesujący sposób przedstawił uczniom ścieżkę kariery w służbie, zakres obowiązków i zarobki. Gimnazjaliści mogli samodzielnie dokonać pomiaru alkomatem oraz wypełnić specjalne druki, które w przypadku każdej kolizji lub wypadku drogowego uzupełniają funkcjonariusze. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci z innych wydziałów: pan dzielnicowy asp. Mieczysław Kościelniak, opowiedział o swoich obowiązkach i zapoznał z programem „Dzielnicowy bliżej nas” oraz funkcjonariusz z zespołu do spraw nieletnich i patologii, który nie miał na sobie munduru, tylko ubiór cywilny. Podczas dwugodzinnej wizyty na komisariacie wielu z jej uczestników zweryfikowało swoje plany i uzmysłowiło sobie, że praca w policji to przede wszystkim służba, która wiąże się ze stresem, odpowiedzialnością i dyscypliną, ale również ogromną satysfakcją.