Dzień Mamy i Taty – przygotowany przez uczniów klasy 3 d

29 maja br. uczniowie klasy 3 d wraz ze swoim wychowawcą klasy- p. B. Surowiecką zaprosili swoich Kochanych Rodziców na uroczyste spotkanie z okazji Ich święta – Dnia Mamy i Taty. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego młodzież chciała podziękować swoim Drogim Rodzicom za Ich miłość, troskę, opiekę, wyrozumiałość, cierpliwość (czasem wręcz anielską!), życzliwość, pomoc…, których doświadczają każdego dnia.

Spektakl składał się z trzech części: oficjalnej, „na wesoło” i …spotkania przy kawie. Nad przebiegiem całości czuwała para prezenterów: Emilia K. i Miłosz N., którzy swą pełną profesjonalizmu postawą pokazali, że prowadzenie tego typu imprez „mają już we krwi” i czują się w tej dziedzinie niemalże „jak ryba w wodzie”! W części oficjalnej uczniowie recytowali wzruszające wiersze (Oliwia K., Wiktoria M., Rafał G., Rafał M., Dominika P., Martyna O., Mirela S., Jakub M., Łukasz P., Wojciech K., Laura F., Mikołaj Ś., Katarzyna W., Edyta S., Dawid P., Daria C., Klaudia Ł. i Wojciech F.), do których pięknym tłem była prezentacja multimedialna przygotowana przez Jakuba J., a Wojciech K. pięknie wzbogacił nastrój zaśpiewanymi piosenkami. Najbardziej wzruszającym momentem tego popołudnia było odśpiewanie przez wszystkich uczniów piosenki U. Sipińskiej „Cudownych Rodziców mam…”, podczas której młodzież wręczyła swoim Kochanym Rodzicom symboliczną różę.

W części „na wesoło” to się dopiero działo!:-) O ożywienie emocji po części lirycznej zadbał Łukasz P., który na swej perkusji zaprezentował utwór Bruno Mars’ a. Na ucztę do oberży „Wylęgarni Smaków” zaprosili Jakub J. i Jakub K., przedstawiając scenkę z kabaretu, rozbawili publiczność na całego, a nazwy niektórych dań, jak np. „przysmak bez depilacji” (golonka) „sadzawka skuta lodem” (woda z lodem) czy „Tuhaj- Bej na palu” (szaszłyk) na długo Rodzicom utkwią w pamięci. Chłopcy wypadli znakomicie aktorsko…można śmiało rzec, że Hollywood już dziś na nich czeka!;-) Śmiechu też było sporo podczas scenki kulinarnej zagranej przez Mikołaja Ś. i Aleksandrę K. A „Testament skrzydlatego zwierza”, który oddaje się w ręce kucharza i „Oda do makaronu” także zostaną zapamiętane na długo! Taniec dziewczyn: Martyny O., Mireli S., Klaudii Ł. i Darii C. był także miłą niespodzianką. Ale to wyjście chłopców przebranych niczym tancerze z teatru baletowego wywołał ogromne zdziwienie, a zaraz po nim salwę śmiechu u widzów! Po żywej reakcji Rodziców wnioskować można było, że było to dla nich niczym „kinder- niespodzianka” dla dzieci!!! 😉 Co niektórzy, na widok swojej męskiej latorośli w tiulowej spódniczce i białych rajstopach, popłakali się ze śmiechu!:-D Wyskok Adriana W. wprost w objęcia Jakuba J.- niemalże, jak w filmie „Dirty Dancing”, zgrabne skoki pozostałych chłopców, którzy prawie jak w piosence „…wyginam śmiało ciało…” bardzo się spodobały zaskoczonej publiczności, która braw im nie szczędziła!

Spotkanie „przy kawie” przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Rodzice wspominali czasy, kiedy ich pociechy były małe…oraz częstowali się kawą lub herbatą, do której podane było ciasto przygotowane przez dzieci.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu w/w święta kilku osobom. P. B. Czopka, p. M. Szweda oraz p. H. Łopuszyński „uratowali” nas w kwestii dekoracji, którą tak wytrwale przez 2, 5 godz. tworzyliśmy w sobotę. Podziękowania należą się także p. D. Wróblowi – p. konserwatorowi, który tak wiele nam dopomógł, przynosząc nam „to i owo”, niezbędne do naszego wystroju sali. Panie z obsługi dzielnie nam także pomagały przed i po przedstawieniu. Duże brawa należą się Sebastianowi S., uczniowi z klasy 3 a, który wytrwale czuwał, żeby nie dopadła nas tzw. „złośliwość rzeczy martwych” i sprzęt nagłośniający zadziałał jak należy!

Cieszymy się, że udało nam się zorganizować Takie Nietypowe Spotkanie i mamy nadzieję, że mimo upływu czasu Rodzice będą go wspominać z łezką wzruszenia w oku!