Doradca zawodowy zaprasza!

Witam wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w nowym roku szkolnym 2017/2018! Życzę wszystkim, aby ten rok spełnił Wasze oczekiwania, byście zdobywali z chęcią i entuzjazmem nową wiedzę. Pragnę przypomnieć, że mój gabinet stoi zawsze dla Was otworem, więc nie wahajcie się do niego zaglądać. Służę radą, pomocą i wsparciem! Nie zatrzymujcie się w  poszukiwaniu swojego miejsca w dorosłym świecie. Czas ucieka nieubłaganie, dlatego warto już na wczesnym etapie edukacyjnym zacząć myśleć o przyszłości. Już dziś zaplanuj swoją karierę!

Szkolny doradca zawodowy pomaga w:

realnej samoocenie zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji zawodowych
aktywizuje do określenia i zaplanowania przyszłej drogi zawodowej
dostarcza informacji o zawodach, wymaganiach rynku pracy, o systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego
wskazuje na różnorodność dróg edukacyjnych prowadzących do zawodu
uczy korzystania z różnorodnych źródeł informacji
kształtuje umiejętność podejmowania decyzji
PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ ZACZNIJ JUŻ TERAZ!

Jak to zrobić?

Warto na początku lepiej poznać siebie, swoje mocne, ale i słabe strony, odkryć swe zainteresowania, może jakieś ukryte talenty, albo predyspozycje do robienia czegoś, co mnie wyróżnia. Później nauczysz się  poruszać po rynku pracy, poznasz zawody, zorientujesz się w aktualnych trendach na rynku pracy, aby następnie zaplanować swoją karierę najpierw edukacyjną a później zawodową, która umożliwi Ci w końcu sukces zawodowy!
Przyjdź do doradcy zawodowego, aby wykonać testy, które pomogą Ci lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Wybierz zawód, który będzie pasował do Ciebie, nie dopasowuj się na siłę do zawodu, który bardzo Ci się podoba, albo jest akurat modny.