Szkolny konkurs literacki

Jak co roku, gdy wieczory stają się coraz dłuższe, a do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sporo czasu, zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Literackim.

Polega on na przedstawieniu Komisji pracy w postaci pisemnej (wydruk komputerowy) do dnia 12 grudnia br.

Podajemy propozycje tematów, spośród których należy wybrać jeden do opracowania.
O formie wypowiedzi decydują autorzy prac, choć w grupie klas IV-VI  zasugerowano już konkretną realizację.

•          KLASY IV-VI

1. Gdybym była wróżką/czarodziejem… W jaki sposób zmieniłabym/ zmieniłbym otaczający nas świat? (opowiadanie z elementami baśni lub fantastyki)

2. Jak dawniej dzieci spędzały czas? Porozmawiaj z dziadkami o tym, jak dzieci spędzały czas, zanim wynaleziono telewizję i komputery, a następnie przedstaw swoje „odkrycia”. (opowiadanie/ opowiadanie z dialogiem)

3. Rok 2117 w naszej szkole. Moja podróż w czasie i przestrzeni. (opowiadanie fantastyczne)

4. Wymyśl własny temat.

•          KLASA VII oraz II i III gimnazjum

1. Ktoś stwierdził, że szkoda czasu na czytanie literatury, bo nie daje ona żadnych konkretnych korzyści. Czy młodzież naprawdę nie czyta książek? Czy zgadzasz się z tą opinią?

2. Czy współczesny sport, podobnie jak starożytny, jest drogą do doskonałości? Czy dla przygód i rekordów warto ryzykować życiem? Wypowiedz się na podstawie losów znanych sportowców i Ikara.

3. Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi. Jakie znaczenie ma nadzieja w pokonywaniu trudności życia?

4. Wymyśl własny temat.

Zapraszamy wszystkich literatów do wzięcia udziału w konkursie.

NAJLEPSZE PRACE ZOSTANĄ NAGRODZONE

Nauczyciele języka polskiego