Osiągnięcia 2008/2009

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2008/2009

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

Finalista Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Finalista – IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego dla racjonalizatorów i twórczo myślącej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej „Od Einsteina do…”

ZAWODY SPORTOWE

II miejsce – rejon – Zawody piłki ręcznej dziewcząt

I miejsce – powiat – Zawody piłki ręcznej dziewcząt

II miejsce – rejon – Turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup

I miejsce – powiat – Turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup

II miejsce – rejon – Zawody szachowe

I miejsce – powiat – Zawody szachowe

II miejsce rejon – Sztafetowe biegi przełajowe

II miejsce powiat – Sztafetowe biegi przełajowe

II miejsce rejon – Drużynowe zawody lekkoatletyczne

II miejsce powiat – Drużynowe zawody lekkoatletyczne

III miejsce – IV Powiatowy Festiwal Układów Tanecznych

III miejsce powiat – Zawody w koszykówce dziewczyn

I miejsce Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

Wyróżnienia (2) – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

II miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „Olimpus” – sesja wiosenna

Laureat – Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Chemii „Olimpus”

Wyróżnienia (3) – XIII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury

II miejsce etap wojewódzki – Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę”

KONKURSY POWIATOWE

Laureat – IX Powiatowy Konkurs Biologiczny „Homo sapiens”

Wyróżnienie – VII Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

I miejsce, II miejsce – IX Powiatowy Konkurs na Pracę Monograficzną „Mnie ta ziemia od innych droższa”

I miejsce – VI Powiatowy Konkurs „Cyber Game” 2008 – kategoria: Counter Strike

I miejsce –„Miłość, przygoda, historia”

I miejsce, III miejsce, Wyróżnienie – VIII Powiatowy Konkurs Teatralny „Różne oblicza miłości”

II miejsce – VI Konkurs fizyczny o puchar dyrektora LO w Pszczynie

II miejsce –„Żyj bezpiecznie” – kategoria: psychodrama

III miejsce – IV Powiatowy konkurs polonistyczny „Z językiem polskim za pan brat” – kategoria: konkurs literacki, kategoria: wiedzy i umiejętności

III miejsce, III miejsce – Konkurs „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”

Wyróżnienia (2) – I Powiatowy konkurs „Pisarze polscy” pt. „W Soplicowie po latach” w 210 rocznicę urodzin A. Mickiewicza – kategoria: konkurs plastyczny

I miejsce – Pszczyński Festiwal Ekologiczny – kategoria: piosenka ekologiczna

I miejsce – Pszczyński Festiwal Ekologiczny – kategoria: fotografia

Wyróżnienia (2) – Pszczyński Festiwal Ekologiczny – kategoria: prezentacja multimedialna

Wyróżnienie – II Regionalny Festiwal Ekologiczny „Eko-Master” w Tychach – zbiórka baterii